Keď sa vášeň k futbalu a cestovanie spoja v jedno ⚽️

Chuť cestovania vždy možno skombinovať s inými obľúbenými prísadami. Či už u niekoho s túžbou pomáhať tam, kde to  teraz potrebujú. So vzdelaním. S otestovaním seba samého – horolezci, dobrodruhovia. Alebo jednoducho s láskou k nejakému športu.

To je aj prípad Mareka Surovčáka a jeho priateľov, ktorí sa tentokrát rozhodli navštíviť talianske Miláno a vychutnať si v ňom ligové derby. A kde inde, než na legendárnom, milánskom futbalovom štadióne San Siro.

Do Milána vás prilákal len zápas AC Miláno – SSC Neapol?

Samozrejme, že nešlo len o futbalové derby. Do tohto talianskeho mesta som sa chcel ísť vždy pozrieť. Pre turistov je to predsa vyhľadávaná a atraktívna destinácia.

Koľko stal lístok na tento zápas a ako ste sa k nemu dostali?

Výlet sme zorganizovali prostredníctvom agentúry FutbalTour, ktorá podobné zájazdy robí pravidelne po celej Európe.

Cesta autobusom z Bratislavy do Milána a vstupenka na zápas po akcii dokopy vyšli necelých sto eur, z pôvodnej ceny 129 eur. Samotný lístok vo vyššom sektore stál 25 eur.

Ako dlho trvala cesta?

Cestovali sme približne 12 hodín s krátkymi prestávkami v motorestoch a s jednou približne hodinovou zastávkou pri Gardskom jazere.

Čo hovoríš na mesto? Čo všetko ste v ňom stihli vidieť?

Je to naozaj veľmi pekné historické mesto, kde niektoré pamiatky veľkoleposťou berú dych. Vzhľadom na to, že sme boli časovo obmedzení a odchádzali sme ešte v deň príchodu, stihli sme preskúmať len srdce mesta, jeho centrum. Odporúčam pozrieť Milánsku katedrálu, nákupnú pasáž prestížnych módnych značiek Galleria Vittorio Emanuele II a hrad Castello Sforzesco, ktoré od seba nie sú vzdialené ďaleko.

Milánska katedrála

Galleria Vittorio Emanuele II

Castello Sforzesco

Vedel by si si tam predstaviť život?

Je to nepochybne pekné mesto, no na môj vkus tam bolo príliš veľa ľudí. Keďže som chalan z dediny, život tam by som si nevedel predstaviť. Pred ruchom veľkomesta skôr dávam prednosť pokojnejšej atmosfére.

Čo sa týka cien, či už potraviny, alkohol, jedlo v reštaurácii, o koľko je približne Miláno oproti Slovensku drahšie?

Jedlo a alkohol v reštauráciach je približne trikrát drahšie než na Slovensku. Tradičná talianska pizza, ktorú sme chceli vyskúšať vyšla 12 a viac eur, čapované pollitrové pivo sa pohybovalo okolo päť eur.

Ak ste sa rozprávali s miestnymi a spomenuli ste Slovensko, reagovali domáci Hamšíkom či Jurajom Kuckom?

Áno, keď sme napríklad miestnemu majiteľovi reštaurácie spomenuli, že sme zo Slovenska, okamžite sa mu vybavili práve tieto dve mená – Marek Hamšík a Juraj Kucka. Taliani ich poznajú veľmi dobre.

Keď ste už išli na zápas, ohromil vás miestny futbalový štadión San Siro?

San Siro je naozaj poriadny kolos. Niet sa čo čudovať, veď kapacita toho legendárneho štadióna je až 85 000 divákov.

Aká bola atmosféra?

Chorály, ktoré sa niesli naozaj celým tým obrovským štadiónom a typické prežívanie zápasu talianskych fanúšikov dali zápasu tú správnu atmosféru.

Marek Surovčák

A čo samotný futbal?

Prvý polčas zápasu dominoval Neapol, ktorý už v deviatej minúte viedol 0:2. Do polčasu práve jeden z menovaných slovenských hviezdnych futbalistov – takzvaný Kuco, strelil ešte kontaktný gól, no do konca zápasu sa už stav nezmenil.

 

Aký ďalší štadión a zápas by si chcel vidieť?

Chcel by som sa pozrieť do Alianz Arény na Bayern München. A najlepšie tiež na nejaký šláger kola.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *