ISLAND – ZÁZRAK PRÍRODY

Tento ostrov ohňa a ľadu nemožno nazvať inak ako prírodným zázrakom severu. Jedna z najkrajších krajín, aké môžete vo svojom živote vidieť! Vybrali sme pre vás jeho TOPky, ktoré stihneme behom pár dní.

Voľné miesta
Destinácia
Island
Termíny
Možnosť prihlásiť sa na september 2025!
Veľkosť skupiny
8
Cena
1190 €/osoba
Cena zahŕňa:
 • obojsmernú letenku Viedeň – Reykjavik (Keflavik)
 • ubytovanie s raňajkami
 • presuny po krajine so slovensky hovoriacim šoférom a sprievodcom
Cena nezahŕňa:
 • cestovné poistenie
 • zvyšnú stravu
 • alko a nealko nápoje
 • kúpanie v termálnych bazénoch/lagúnach
 • plavbu za veľrybami (ak bude sezóna, vhodné počasie atď.)

Pre nás je Island jeden z najkrajších ostrovov na Zemi, kde sa naša planéta doslova predvádza, čo všetko dokáže! Množstvo krásnych vodopádov ako z Tolkienovych čarovných príbehov, obrovské ľadovce, geotermálne pramene, čierne pláže či také, ktoré sú posiate ľadovými kryhami. Z vody na vás pozerajú hlavy tuleňov a ak budeme mať šťastie, na obzore sa spod hladiny vynoria veľryby či delfíny, ktorého tadiaľto pravidelne plávajú (prípadne sa za nimi vyberieme loďou). No nie len príroda, zaujímavý je aj život Islanďanov na tomto síce prekrásnom, no zároveň drsnom a ďalekom severe.

Chcem sa pridať

Fotogaléria

Program deň po dni

1. DEŇ: ZLATÝ OKRUH ISLANDU

Letíme na úplný okraj Európy, kde už pomaly začína americký kontinent. Pristávame neďaleko hlavného mesta Reykjavík, odkiaľ sa vydáme smerom na východ prejsť takzvaný Zlatý okruh (alebo Zlatý trojuholník) Islandu.
Jeho súčasťou je národný park Thingvellir – miesto, kde je pri sebe Európa a Amerika a kde vznikol tento severský štát. Následne si pozrieme silu striekajúceho gejzíru i otca všetkých gejzírov, a zakončíme to pri obrovskom vodopáde Gullfoss. Tieto miesta musí vidieť každý, kto príde na Island.

2. DEŇ: OSTROV VODOPÁDOV A ČIERNA PLÁŽ 

Pokračujeme pozdĺž južného pobrežia ďalej na východ. Prvými zastávkami budú vodopády – na Islande ich je naozaj dostatok, my si ukážeme tie najkrajšie a najznámejšie, akými sú Seljalandsfoss, Gljufrabui či Skogafoss. Na miestne komplikované názvy si treba zvykať.
Následne sa presunieme popod ľadovce a známe sopky Eyjafjallajökull a Katla na krásnu vyhliadku nad čierne pláže. Neskôr k ním zbehneme a pohľadáme prvé tulene – väčšinou máme úspech.
V závere budeme prechádzať cez malé mestečko Vík, ktorému tykajú hodiny. Aký osud ho čaká? Spravíme nákup, lebo ide o jediné mestečko v širokom okolí, najbližšie uvidíme až toto, keď pôjdeme cestou naspäť.
Pozrieme sa aj na miestny cintorín, kde si ukážeme, ako zaujímavo na Islande vznikajú mená a povieme si viac o tunajšom živote.

3. DEŇ: ĽADOVCE A DIAMANTY

Dnes sa už presúvame popod obrovský masív a najväčší ľadovec na ostrove (jeden z najväčších v Európe) – Vatnajökull. Doprajeme si pár zastávok v jeho blízkosti a ukážeme si, ako islandské ľadovce za posledné desaťročia ustúpili. Aj im tykajú ich vlastné hodiny, čoraz rýchlejšie.
Ako sme už zistili, Island je krajina vodopádov a jeden veľmi zaujímavý si ukážeme aj dnes – Svartifoss.
No hlavným cieľom je Diamantová pláž a jazero Jökulsárlón, po ktorého hladine plávajú obrovské ľadové kryhy. Jedno z najfotogenickejších miest Islandu, po ktorom sa začneme vracať pomaly na západ smerom do Reykjavíku.

4. DEŇ: BEZ KÚPANIA TO NIE JE ISLAND 😉

Tento deň si dáme oddych od väčších presunov autom a spoznáme krásy hlavného mesta Reykjavík, ktorý má čo ponúknuť. Nakúpime posledné suveníry, ochutnáme miestne jedlá, pivá... ktoré sme doposiaľ nestihli. A čo by to bol za Island, keby sme nenavštívili termálne bazény s výhľadom na oceán? 🙂 Jeden z TOP zážitkov z tohto ostrova, ktorí milujú turisti, no predovšetkým domáci! Zaslúžený relax po našej krátkej, no intenzívnej ceste plnej zážitkov, najkrajších miest a dokonalá bodka na záver.

5. DEŇ

Ranný let a cesta domov.

Destinácia
Island
Termíny
Možnosť prihlásiť sa na september 2025!
Veľkosť skupiny
8
Cena
1190
Cena zahŕňa:
 • obojsmernú letenku Viedeň – Reykjavik (Keflavik)
 • ubytovanie s raňajkami
 • presuny po krajine so slovensky hovoriacim šoférom a sprievodcom
Cena nezahŕňa:
 • cestovné poistenie
 • zvyšnú stravu
 • alko a nealko nápoje
 • kúpanie v termálnych bazénoch/lagúnach
 • plavbu za veľrybami (ak bude sezóna, vhodné počasie atď.)

Fotogaléria

Chceš sa pridať?

Jasné, že chceš.

Najnovšie články

Tu nájdete všetky články, od najnovších po najstaršie. Pre konkrétnejší výber si v ponuke zvoľte svetadiel a následne krajinu, ktorá vás zaujíma. 🙂

Napísali o mne

userscalendar-fullmagnifiercross