MAROKO – SAHARA, HORY I OCEÁN

Cesta, ktorá ponúka takmer všetko. Jedinečnú kultúru, jedlo, prechod vysokými a bežne zasneženými horami, najkrajšie časti Sahary i pohľady na nekonečný oceán. To je proste Maroko. :)

Voľné miesta
Destinácia
Maroko
Termíny
24. - 30. apríl 2024
Veľkosť skupiny
max. 13
Cena
1190 €/osoba
Cena zahŕňa:
 • obojsmernú letenku Viedeň – Marakéš/Rabat
 • ubytovania s raňajkami
 • vstupy do jednotlivých pamiatok
 • 3-dňový výlet na Saharu s raňajkami a večerou
 • jazdu na ťave
 • slovensky hovoriaceho skúseného sprievodcu
Cena nezahŕňa:
 • cestovné poistenie
 • všetky obedy a večere v mestách
 • alko a nealko
 • prepitné miestnym

Rozprávka Tisíc a jednej noci – tak niektorí opisujú toto kráľovstvo severnej Afriky a nie sú ďaleko od pravdy.
Maroko je podľa nás krajina, ktorá má úplne všetko, čo môžu cestovatelia hľadať. More i oceán, vysoké hory s lyžiarskymi strediskami, pod ktorými sa rozpína Sahara a behajú ťavy, no nájdete tu aj úrodné oblasti, kde sa pestuje takmer čokoľvek, alebo lesy, ktoré obývajú opice.
V mestách nájdete časti, kde sa budete cítiť ako v žijúcom stredoveku. Pozorovať remeselníkov, ktorí pracujú rovnako ako ich predchodcovia pred storočiami. Na uliciach vyhrávajú zaklínači hadov a predajcovia zo stánkov sa vás snažia nalákať všetkými spôsobmi. No nájdete aj časti, ktoré vám ukážu modernú tvár Afriky, z ktorej ostanete prekvapení.
Je to svet mnohých svetov, kontrastov, farieb a vôni. Chodíme tu pravidelne už 8 rokov, poďte ho spoznať spolu s nami. 🙂

Chcem sa pridať

Fotogaléria

Program deň po dni

1. DEŇ: LEGENDÁRNE, ZAKÁZANÉ MESTO

Príchod do severnej Afriky, konkrétne mesta Marakéš, ktoré bolo kráľovským mestom a pre Európanov zakázaným. Dnes to neplatí a začneme práve tu, v červenom meste na úpätí pohoria Atlas. Ubytujeme sa a zažijeme večernú atmosféru starého Marakéša, na ktorú určite nezabudnete. Mnoho ľudí tu má kultúrny šok, no s nami sa báť nemusíte a všetko si ukážeme, vysvetlíme, aby ste si show zvanú Marakéš naplno užili.

2. DEŇ: OBHLIADKA KRÁĽOVSKEHO MESTA

Po včerajšom prílete si ešte doprajeme oddych od cestovania a ostávame v meste. Večerný Marakéš už poznáme, cez deň si pozrieme jeho najznámejšie pamiatky, paláce, kde býval panovník s konkubínami, kráľovské hrobky a iné.
Taktiež si viac odhalíme marockú kuchyňu a naša miestna dlhoročná priateľka vám vysvetlí jednotlivé marocké korenia či prezradí tajomstvá arganového oleja, ktoré sa právom nazýva „marockým tekutým zlatom.“
Ak už máte po včerajšku starého, chaotického mesta dosť, môžeme navštíviť aj nový Marakéš, v ktorom je úplne iná atmosféra.

3. DEŇ: CEZ HORY ATLASU SMEROM NA PÚŠŤ

Opúšťame Marakéš a začína naša cesta do vnútra Sahary, až k hraniciam s Alžírskom. V ceste nám však stojí pohorie Atlas, ktorého vrcholky sú nad úrovňou 4000 m. n. m. Budete prekvapení, aké cesty tadiaľto Maročania vybudovali. Sami vystúpame až do úrovne 2300 m. n. m. Cestou nás čaká zopár zastávok a scenérií.

Za Atlasom už pomaly začína Sahara a hneď dve mestá na jej okraji ste videli už niekoľkokrát a ani o tom neviete. V Ait Ben Haddou a Ourzazate sa už natočili desiatky svetoznámych filmov a seriálov (Hry o tróny, Gladiátor, Kráľovstvo nebeské, Princ z Perzie...) a dodnes tu chodia filmári z celého sveta. Naposledy sme tu boli pri natáčaní Gladiátora 2. Natáčanie akého filmu uvidíte vy? 🙂

4. DEŇ: ZÁPAD SLNKA NA ROZPRÁVKOVÝCH DUNÁCH SAHARY

Zobúdzame sa v krásnom horskom priesmyku na okrajoch Atlasu a pokračujeme hlbšie do púšte. Po chvíli cesty sa ocitneme pri oáze Tinerhir. Ak ste si mysleli, že oáza je len pár paliem uprostred púšte, tento desiatky kilometrov dlhý pás zelene/života vás vyvedie z omylu. Hneď za ňou sa prejdeme kaňonom Todra, kde fotoaparáty neostanú v batohu.
Blížiac sa k nášmu cieľu – k obrovským piesočným dunám Erg Chebbi, sa ešte prejdeme tunelmi popod púšť. Nazývajú sa chettary a vysvetlíme si, na čo pôvodne slúžili.
Keď už sa pred nami objavia obrovské kopy piesku, vystupujeme z vozidla a presadáme na ťavy, ktoré nás na ne zoberú. Tu počkáme na nezabudnuteľný západ slnka, po ktorom sa presunieme do našich stanov priamo pod dunami.
Za tie roky sme sprevádzali ľudí po celom Maroku, no toto bolo pre nich vždy TOP miesto a zážitok z celej krajiny!

5. DEŇ: SKRZ PÚŠTNE A HORSKÉ DEDINKY BERBEROV

Raňajky a opäť nasadáme na ťavy, ktoré nás zoberú smerom k nášmu autu. Lúčime sa s miestnymi Berbermi a Tuarégmi, ktorí sa o nás starali na púšti. Čaká nás dlhý presun cez krajinu späť do Marakéša, no berieme to ako možnosť ešte raz pozorovať tunajší život – v púštnych oblastiach a následne i v horách Atlasu, kde prechádzame skrz berberské dedinky.

6. DEŇ: HLAVNÉ MESTO, NAJVÄČŠIE MESTO A OCEÁN

Videli sme hory i krásnu púšť. Teraz si pre zmenu doprajeme pohľady na oceán. Ráno odchádzame do najväčšieho mesta Maroka a jedného z najväčších prístavov v celej Afrike – Casablancy. Úplne iné mesto a iný život, aký sme videli v Marakéši či v saharských oblastiach. Po návštevy jednej z najväčších mešít sveta (Hasana II.), ktorá je pýchou tohto mesta, si doprajeme obed pri oceáne, kde ochutnáme jeho dary – ryby, krevety, kalamáre...
Potom sa presunieme do neďalekého hlavného mesta Rabat, ktoré patrí medzi naše najobľúbenejšie. Pozrieme si, kde dnes sídli kráľ, hrobky marockých panovníkov, vyrastajúcu najvyššiu budovu Afriky, prejdeme sa miestnou promenádou a zakončíme to krásnym výhľadom na oceán.

7. DEŇ:

Posledné raňajky v Maroku a cesta domov.

Destinácia
Maroko
Termíny
24. - 30. apríl 2024
Veľkosť skupiny
max. 13
Cena
1190
Cena zahŕňa:
 • obojsmernú letenku Viedeň – Marakéš/Rabat
 • ubytovania s raňajkami
 • vstupy do jednotlivých pamiatok
 • 3-dňový výlet na Saharu s raňajkami a večerou
 • jazdu na ťave
 • slovensky hovoriaceho skúseného sprievodcu
Cena nezahŕňa:
 • cestovné poistenie
 • všetky obedy a večere v mestách
 • alko a nealko
 • prepitné miestnym

Fotogaléria

Chceš sa pridať?

Jasné, že chceš.

Najnovšie články

Tu nájdete všetky články, od najnovších po najstaršie. Pre konkrétnejší výber si v ponuke zvoľte svetadiel a následne krajinu, ktorá vás zaujíma. 🙂

Napísali o mne

userscalendar-fullmagnifiercross